Kurzy osobnostních dovedností a jazyků

PŘEHLED KURZŮ

 

 
 
Vzpomeňte si – trénování paměti
Důchodovým věkem nic nekončí.  Pro každého seniora začíná nová fáze života, na kterou je třeba se dobře připravit. Je potřeba si opět osvojit schopnost učit se, soustředit se a zvyšovat svoji mentální kapacitu. Základem je trénování paměti.
Zaměření kurzu:
V kurzu se zaměříme na možnosti a metody tréninku paměti, speciálně u seniorů. Cílem je podpořit a v delším časovém horizontu zachovat mentální výkonnost účastníků. To je jednou z cest, jak si zachovat soběstačnost i ve vyšším věku.
Zvládneme metody stimulace dlouhodobé a krátkodobé paměti (práce se vzpomínkami, učení formou hry, využití pomůcek typu puzzle, hlavolamy atd.).
Získáme motivaci k dlouhodobému a pravidelnému posilování touhy poznávat a k aktivnímu životnímu stylu. To ve svém důsledku přispívá ke zlepšení kvality života a ke zdravému sebevědomí.
 
Termín konání:
pátek 9:00 až 10:00
Zahájení:
10. 1. 2014
Délka trvání:
12 lekcí v délce 55 minut
Poslední lekce:
28. 3. 2014
Cena:
335,-- Kč (s párovou slevou 1 202,-- Kč)
Místo konání:
Kajuta SVČ Korunka, Ostrava - Poruba
přihlašování uzavřeno
 

 

 
 
Angličtina pro mírně pokročilé
Říká se, že kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Jenže když řeč dlouho nepoužíváme, ten „člověk“ z nás jaksi postupně mizí. Přijďte si pod vedením zkušeného lektora osvěžit své jazykové dovednosti a popovídat si s vrstevníky v angličtině.
Zaměření kurzu:
Kurz je určen seniorům, kteří již zvládli první krůčky anglického jazyka a rádi by si tuto jazykovou dovednost dále rozšiřovali a dále těm, kteří před mnoha lety angličtinu používali, ale pro nedostatek příležitosti a praxe podstatnou část z toho, co uměli, již zapomněli. Metody výuky, které budeme používat, jsou spíše konzervativní, jak se s nimi senioři setkávali v době svého mládí.
Zvládneme základy anglické gramatiky a nejběžnější komunikační témata. Dokážeme se anglicky zeptat, ale také anglicky odpovědět.
Získáme slovní zásobu v cizím jazyce a motivaci k jejímu pravidelnému rozšiřování.
 
Termín konání:
pondělí 10:00 až 11:00
Zahájení:
6. 1. 2014
Délka trvání:
12 lekcí v délce 55 minut
Poslední lekce:
24. 3. 2014
Cena:
335,-- Kč (s párovou slevou 1 202,-- Kč)
Místo konání:
Kajuta SVČ Korunka, Ostrava - Poruba
přihlašování uzavřeno
 

 

napište nám

+420 731 520 585 (Praha)
prosek@senior-partner.cz