Kurzy digitální fotografie

PŘEHLED KURZŮ

 

 
 
Začínáme s digitální fotografií
Čas je neúprosný soudce. Naučme se dělat fotografie, které se budou líbit i po letech. V prvním z dvojice kurzů digitální fotografie si osvojíme základní postupy při fotografování a při následném zpracování fotografie. Přibližně jednou za měsíc vyrazíme na polodenní tematicky zaměřený „lov obrázků“.
Zaměření kurzu:
(Nezbytnou podmínkou je vlastní digitální fotoaparát (nebo dobrý telefon) a znalosti na úrovni základních počítačových dovedností - praxe v práci na PC.)
V části zaměřené na zachycení námětu systematicky probereme jednotlivé fotografické žánry (krajina, architektura, portrét, reportáž) a zvládneme základní techniky kompozice snímku (rytmus, S-křivka, akcent apod.)
V části zaměřené na zpracování námětu se naučíme kopírovat fotografie z digitálního fotoaparátu do počítače, tvořit a spravovat složky s fotografiemi a také upravovat vytvořené snímky (výřez, barevná korekce, vyvážení bílé, odstranění efektu "červených očí" při použití blesku a další postupy). .
 
Termín konání:
pátek 9:00 až 10:00
Zahájení:
10. 1. 2014
Délka trvání:
12 lekcí v délce 55 minut (+3 dopolední vycházky)
Poslední lekce:
28. 3. 2014
Cena:
566,-- Kč (s párovou slevou 1 409,-- Kč)
Místo konání:
Počítačová učebna SVČ Korunka, Ostrava - Poruba
přihlašování uzavřeno

 

 
 
 
Digitální fotografie pro mírně pokročilé
V druhém kurzu digitální fotografie rozvineme schopnost dívat se na svět objektivem fotoaparátu. Při zpracování snímků se zaměříme na náročnější postupy a na možnosti prezentace naší tvorby. Přibližně jednou za měsíc vyrazíme na polodenní žánrově zaměřený „lov obrázků“.
Zaměření kurzu:
Kurz je určen mírně pokročilým fotoamatérům a vyžaduje znalost základů digitálního zpracování snímků. Navazuje na kurz Začínáme s digitální fotografií.
Převážná část kurzu bude zaměřena na vlastní tvořivou práci pod dohledem zkušeného fotografa a to jak v části zachycení námětu, tak při jeho zpracování.
Seznámíme se s programy na úpravu digitálních fotografií a pronikneme hlouběji do jejich možností. Vyzkoušíme si různé způsoby prezentace vlastní tvorby od umístění galerie fotografií na Internet až po zpracování digitálních prezentací fotografií, tvorbu kalendářů, novoročenek apod.
 
Termín konání:
pátek 10:00 až 11:00
Zahájení:
10. 1. 2014
Délka trvání:
12 lekcí v délce 55 minut (+3 dopolední vycházky)
Poslední lekce:
28. 3. 2014
Cena:
1 566,-- Kč (s párovou slevou 1 409,-- Kč)
Místo konání:
Počítačová učebna SVČ Korunka, Ostrava - Poruba
přihlašování uzavřeno
 

 

napište nám

+420 731 520 585 (Praha)
prosek@senior-partner.cz